26 maja 2021

Co zabrać na siłownię?

#Fakty #Motywacja #Siłownia

Pierwszy trening? I brak pojęcia co ze sobą zabrać miałem dokładnie ten sam problem, pomimo że mniej więcej wiedziałem co zabrać to i tak czułem, że czegoś zapomniałem.

Zaczniemy od minimum co potrzeba:

 • Torba/plecak
  Tak naprawdę cokolwiek, w czym przywieziesz swoje rzeczy na siłownię.
 • Buty na zmianę
  Uniwersalnymi butami będą te z płaską podeszwą np. trampki. Nadadzą się one idealnie do podnoszenia ciężarów, treningu na maszynach oraz ćwiczeń cardio.
 • Koszulka i spodnie/legginsy
  Wystarczy koszulka, w której będziemy czuć się swobodnie i nie ograniczy naszych ruchów. Co do spodni, ile osób tyle opinii innym lepiej się trenuje w krótkich innym w długich dresach. Więc możesz wybrać każde, które są w miarę luźne i nie powodują dyskomfortu. Kobiety zazwyczaj są zgodne i wybierają legginsy, które nie prześwitują w trakcie robienia ćwiczeń.
 • Butelka z wodą
  Pocimy się, przez co uczucie pragnienia wzrasta. Warto co kilka serii wziąć kilka łyków wody. Oczywiście nie przesądzając, bo może nas dopaść kolka.
 • Mały ręcznik
  Podkładamy go w trakcie ćwiczenia na ławeczkach, ograniczając kontakt z potem innych osób oraz z szacunku do innych bywalców siłowni. Jednak nikt nie chciałby się położyć na ławeczce, która jest cała mokra od innej osoby.
 • Słuchawki
  Pozwolą ci się odciąć od zewnętrznych dźwięków i skupić na tym po co tam przyszedłeś. Opisywałem już ten problem w poprzednim wpisie. Odsyłacz zalety własnej muzyki na treningu.
 • Pozytywne nastawienie i odrobinę chęci
  Nie ma co się spinać, każdy kiedyś zaczynał. Jak czegoś nie wiesz, zapytaj trenerów lub menadżerów siłowni albo większych od siebie kolegów. Nie będą cię wyśmiewać, bo już jesteś krok dalej od osób, które się zastanawiają, zamiast działać.

Jeśli myjesz się na siłowni warto zabrać

 • Ręcznik, żel do kąpieli, klapki
  Tego chyba nie trzeba tłumaczyć żel, aby móc się czymś umyć. Ręcznik, aby się wytrzeć. Klapki ze względów higienicznych, bo nie tylko my korzystamy z pryszniców na siłowni.

Tyle ci wystarczy, aby zacząć swoją przygodę z siłownią.

Powodzenia.